Безпогрешни момчетата U16 продължават към Топ 8 в Румъния

(сн. FIBA.basketball)
09-08-2023 15:01 | BGbasket.com

Националният отбор по баскетбол на България за момчета U16 продължава с перфектен баланс към четвъртфиналите на Европейското първенство в Дивизия Б, след 76:66 над Швеция.

Така момчетата на Стойо Чолаков завършиха с актив от 4-0 след последния си двубой от група D. Съперникът на тима ни в следващия етап ще стане ясен след края на всички мачове от груповата фаза.

Двубоят започна равностойно, но след силни изяви на Ивайло Скрински, Михаил Калинов и Стефан Касабов, българите си осигуриха преднина при 22:15 в края на първите десет минути.

Добрите отигравания на младите "лъвове" продължиха и през втория период, когато Даниел Хинков, Калоян Колев, Скрински и Касабов помогнаха на отбора да дръпне напред с двуцифрен аванс на почивката - 51:34.

След подновяването на играта шведите постепенно набраха инерция и преди заключителните десет минути стопиха изоставането си до 11 точки.

През последната четвърт отборът на Швеция успя стопи разликата до едва 5 точки, но Даниел Хинков и Мартин Александров се постараха да не се стигне до равенството в последните секунди.

Ивайло Скрински бе най-резултатен за успеха на България с 16 точки и 8 борби. Стефан Касабов остави на сметката си 13 и 7 борби, Михаил Калинов отбеляза 10 точки.

Тагове: България U16