Момчетата U16 отнесоха Чехия за място на полуфиналите в Питещ

(сн. FIBA.basketball)
11-08-2023 22:09 | BGbasket.com

Националният ни отбор по баскетбол за момчета U16 продължава със страхотното си представяне на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Питещ. Тимът ни записа пета поредна победа на шампионата и се класира за полуфиналите, след като на старта на елиминациите надви категорично Чехия с 81:54.

В спор за място на финала „лъвчетата“ ще се изправят срещу домакина Румъния, като по програма мачът е в събота от 18:00 часа

След размяна на кошове на старта, българите вкараха 8 безответни точки и след десет минути игра водеха с 19:12. Въпреки че правеха много пропуски от далечно разстояние, те се възползваха от внушителните 16 грешки на съперника си за първото полувреме и на почивката бяха напред с 38:25 след 12 точки на Ивайло Скрински.

Подемът в играта на баскетболистите на Стойо Чолаков продължи и след пауза, а след серия от 12:0 само три минути след началото на полувремето се откъснаха с 50:25. Последва размяна на кошове, а последната част започна при 63:38 в полза на България. До края националите ни поддържаха разлика от около 30 точки и без проблеми спечелиха мача.

Треньорският щаб на отбора ни използва възможността да завърти състава и да разпредели минутите между всички играчи.

Най-резултатни за успеха с по 16 точки бяха Даниел Хинков и Ивайло Скрински, 11 добави Михаил Калинов.