Един кош раздели момичетата U16 от първа победа на Европейското

12-08-2023 00:08 | BGbasket.com

Националният ни отбор по баскетбол за момичета U16 започна с драматична загуба участието си на Европейското първенство в Дивизия B, чийто домакин е Подгорица. В първия си мач тимът ни отстъпи на Швеция с 64:65.

Следващият двубой на България е в събота срещу Черна гора.

Цялото първо полувреме бе много оспорвано, но с ниски проценти и грешки и от двата тима. Те многократно си разменяха водачеството, а на почивката Швеция водеше с 34:29.

За кратко разликата стигна до 8 след паузата, но преди последната част баскетболистките на Силвия Пеева намалиха за 47:51.

Те поддържаха много близка дистанция до своя съперник в следващите минути, а след серия от 8:0 в средата на решителната четвърт стигнаха и до нов обрат при 60:56. Играта продължи кош за кош, но близо минута преди края Швеция отново поведе с точка. Последваха пропуски и от двете страни, включително и два за тима ни в заключителните секунди и въпреки че не се отказаха до последно, победата отиде за съперника.

Ванеса Кокалова бе най-резултатна за България с 14 точки, Албена Соколова добави 11 и 11 борби.