Академик матира Миньор с 14 тройки

(сн. facebook.com/plovdivbb)
22-09-2023 18:35 | BGbasket.com

Академик Пловдив записа нова победа в предсезонната си подготовка. На свой терен в зала „Сила“ тимът надви новака в елита Миньор 2015 с 89:75 в контролна среща.

Още в средата на първата част домакините натрупаха двуцифрена разлика, а след десет минути игра водеха с 26:17. Баскетболистите на Георги Младенов заличиха голяма част от пасива си през втория период, но след силен край на полувремето, Академик дръпна с 50:36 на почивката.

След паузата гостите имаха леко предимство и намалиха за 60:68 преди заключителната четвърт, но до края съперникът им поддържаше комфортна разлика и не изпусна водачеството си нито веднъж в мача.

Отборът на Йордан Янков демонстрира много по-точен мерник от опонента си, като освен това отбеляза общо 14 тройки в двубоя срещу едва 2.

Джейлън Минет бе над всички за успеха с 31 точки (8 тройки). Джъстин Маккол има 24, с 13 е Мартин Маринов, Томислав Минков се отчете с 12 и 11 борби, Кръстомир Михов е с 10 борби.

За Миньор 2015 Данило Аранитович вкара 17 точки, Чек Кебе наниза 13, с 12 е Лъчезар Тошков, 11 има Александър Милов, с 10 е Езъкил Ричардс.

Тагове: Академик Пловдив, Миньор 2015