Рилски спортист без затруднения срещу Миньор 2015 в Самоков

07-10-2023 20:49 | Деляна Кадиева

Рилски спортист записа първи успех в началото на новия сезон 2023/2024 в Националната баскетболна лига. Тимът от Самоков надигра убедително новобранеца в лигата Миньор 2015 с 95:49 на свой терен в "Арена Самоков".

В следващия кръг съставът на Младен Манойлович ще гостуват на Черноморец, докато днешният им опонент ще се изправи срещу Спартак Плевен като гост.

В игра за домакините не влезе Чавдар Костов, а за състава от Перник минути не записа Камен Каменов, който е с контузия.

Новобранецът в лигата започна уверено и поведе в първите минути с 8:4. Последваха обаче глупави грешки в нападение от баскетболистите на Георги Младенов, които дадоха възможност на домакините да поведат с 17:11. В края на първите десет минути обаче кош със сирената на Васил Попов направи разликата двуцифрена при 23:13 за първи път от началото на срещата.

Проблемите за Миньор 2015 в нападение продължиха и през втория период, когато преднината на домакините стигна три пъти до 21 точки. Две поредни тройки на Христо Бъчков и Мирослав Васов в края на частта изведоха Рилски спортист при 49:25 на почивката.

След подновяването на играта нищо почти не се промени - трудностите за тима от Перник продължиха, докато съставът от Самоков увеличаваше драстично разликата. Баскетболистите на Георги Младенов успяха да вкарат първите си 5 точки до третата минута в периода, а домаките реализираха 18. През последната минута обаче по един успешен наказателен удар за "черните" вкараха Лъчезар Тошков и Александър Милов, но Джо Лоусън върна точките след успешна стрелба от тройката при 70:32.

Същата ситуация се повтори и през последния период, а за отбора от Самоков всички влезнали в играта успяха да се разпишат с точки, за да затворят срещата с успех.

Най-резултатен за победата бе Джо Лоусън, който завърши с 18 точки и 6 борби. С 16 от пейката се разписа Христо Бъчков, 13 и 5 борби добави Александър ЯневМирослав Васов е с 12 точки и 6 асистенции.

За Миньор 2015 най-добър с 11 точки бе Лъчезар Тошков, 9 и 4 откраднати добави Данило Аранитович, 8 вкара Никола Ивкович.