Ден по-късно Спартак се справи с Миньор 2015

16-10-2023 19:52 | BGbasket.com

Спартак Плевен записа втора поредна победа от началото на сезона в Sesame Национална баскетболна лига. На свой терен в зала „Балканстрой“ тимът надви новака в елита Миньор 2015 с 92:57 повече от 24 часа след началото на срещата. Както е известно, двубоят бе прекратен в неделя вечер преди второто полувреме заради проблеми с електрозахранването в залата и бе решено да се доиграе днес.

Първи минути за домакините записаха две от новите попълнения - Джулиен Люис и Джон Ил′Фъджет, докато дебют за гостите направи Езъкил Ричардс.

В края на седмицата за Спартак предстои домакинство на Черноморец, докато Миньор 2015 ще има визита на ЦСКА.

Преди мачът да бъде прекъснат, Спартак стартира много силно и още след първата четвърт се откъсна с 21:9. Разликата достигна и 14 точки през втория период и макар на два пъти съперникът да намали до 4, на почивката баскетболистите на Любомир Минчев водеха с 43:34 след 73% успеваемост при стрелбата за две точки.

Малко след паузата преднината им отново стана двуцифрена, а след серия от 12:3 с три тройки в нея, преди заключителната четвърт те дръпнаха с 63:44. Шест поредни точки в началото на последната част върнаха надеждите за обрат на водения от Георги Младенов тим, но до края гостите успяха едва два пъти да се разпишат от игра. Спартак бързо натрупа още по-солиден аванс и спечели убедително.

Николай Стоянов завърши с 18 точки и 9 борби за победителите. Джон Ил‘Фъджет се отчете с 15 точки, Андрю Гордън има 14, но и 5 грешки, а с 11 точки е Родни Първис.

За Миньор 2015 единствено Александър Милов завърши с двуцифрен актив – 15 точки, с 8 е Николай Иванов.

Тагове: НБЛ - мъже, Спартак Плевен, Миньор 2015