Седем от Монтана 2003 се пребориха със Слога Пожега

(сн. chervenkarton.bg)
25-10-2023 19:55 | BGbasket.com

Отборът на Монтана 2003 стигна до трети последователен успех след началото на новия сезон в Адриатическата лига. Съставът на Преслав Пешев надигра Слога Пожега със 71:64 в двубой от четвъртия кръг в група B.

Така българският тим разполага с три победи и една загуба на сметката си и заема първото място във временното класиране. Следващата среща за Монтана 2003 е на 1 ноември (сряда) като гост на ЖКК Никшич 1995.

Катрин Бригс и Адисън Ричардс бяха в основата на двуцифрената разлика за съставът на Преслав Пешев през първата четвърт, а Микаела Дамянова помогна, за да се увеличи аванса до 14 точки при 27:13. Независимо от ниската резултатност на двата тима през вторите десет минути, Монтана 2003 успя да натрупа още преднина до почивката - 44:22

След подновяването на играта действащият вицешампион на България при жените затвърди доброто си представяне и продължи да се радва на двуцифрена преднина от 11 точки след края на третата четвърт.

Гостите се върнаха на терена с нови сили и до средата на последния период се доближиха едва на 7 точки от противника. Адисън Ричардс обаче отново напомни за себе си и успя да донесе победата на тима от Монтана в последните минути.

Ричардс бе на-добра за успеха на Монтана 2003 с 22 точки и 12 борби. Катрин Бригс завърши срещата с 19 и 16 борби, Микаела Дамянова записа 12 и 6 борби.

Марина Марчетич бе най-добра за Слога с 25 точки и 8 борби. Наташа Филипович отбеляза 11, Марина Каралич остана с 10 и 11 борби.