Балкан се справи с Миньор 2015 за четири поред

(сн. balkan-basket.com)
11-11-2023 18:48 | BGbasket.com

Балкан постигна четвърта поредна победа в Sesame Национална баскетболна лига. В среща, изиграна тази вечер в „Арена Ботевград“ тимът надви новака в елита тази година Миньор 2015 с 86:74. Действащият шампион поведе от самото начало и макар на няколко пъти да допускаше разликата да падне, до края не изпусна водачеството си.

След този двубой ботевградският тим е с баланс 5-1 в шампионата, като след седмица гостува на лидера Черноморец, но преди това ще има още едно домакинство – срещу Алба Фехервар в сряда. Поражението пък бе пето за състава от Перник, който има и една победа, а в следващия кръг ще приеме Берое.

В този мач старши треньорът на гостите Георги Младенов не можеше да разчита на центъра си Езъкил Ричардс. Именно предимството в подкошието в подкошието даде донесе преднина на Балкан в началните минути, а след първата част тимът дръпна с 25:17 след общо 14 точки на Димитър Димитров и Карл Липс.

Николай Грозев направи преднината на „зелените“ двуцифрена малко след началото на втория период. Домакините контролираха мача, като рано в него шанс за изява получиха и юношите в групата. Разликата скочи до 17 точки, но в последните близо три минути Миньор 2015 направи серия от 7:0 и на почивката намали за 37:47.

Баскетболистите на Петър Златанович водеха и след паузата, но на няколко пъти съперникът скъсяваше дистанцията. По-малко от две минути преди края на третата част водещия реализатор за гостите в мача до момента Александър Милов ги доближи само на 6, но преди заключителния период изоставането им отново бе двуцифрено – 50:62.

До края Балкан поддържаше аванса си и нямаше проблем да затвори мача в своя полза.

Над всички за победителите бе Димитър Димитров с 23 точки, по 10 добавиха Девин Харис (6 асистенции) и Николай Грозев, а Карл Липс бе близо до дабъл-дабъл със своите 9 точки и 9 борби.

За съперника Александър Милов реализира 19 точки (4 тройки), Константин Паисиев вкара 12 точки, а с 10 е Лъчезар Тошков.