Георги Младенов: Искам да благодаря на момчетата, защото показаха характер

19-11-2023 20:02 | Деляна Кадиева

Старши треньорът на Миньор 2015 Георги Младенов сподели, че момчетата му вече разбират какво се иска от тях в срещите. Той коментира победата над Берое в зала "Триаидица", липсата на център на позиция 5 и предстоящия двубой срещу Академик Пловдив.

"Концентрацията и мобилизацията в защита ни помогна да успеем в мача. Получаваме 51 точки в първото полувреме, второто получаваме 28. Разликата я виждате. Започнахме да играем малко по-концентрирано в нападение, да използваме нашите силни страни. Искам да поздравя Берое, играе много добър баскетбол. Нагласили са се играчите, знаят какво търсят, знаят какво искат и го постигат. Започнахме да използваме предимството, което имахме в мача и вкарахме две много важни тройки една след друга, които ни дадоха силите и самочувствието, че можем да победим в този мач.

Наистина това беше тежък двубой, но за нас те винаги ще бъдат такива. Няма да имаме срещи, в които ще водим с 20 точки. Тази разлика не е реална. Искам да благодаря на момчетата, защото показаха характер, специално във второто полувреме. Изоставахме с 13 точки, но се върнахме само до минус 6 на почивка. След това пак допуснахме 10-12 точки изоставане, но отново се върнахме. Успяхме да го направим с характер и защита. Пазихме добре и успяхме да опазим стрелците на Берое. Даръл Дейвис ни вкара 17 точки само през първото полувреме. Не искам да отличавам никого, но във важните момент Александър Милов се включи много добре и не позволи да изоставаме с още по-сериозен пасив, но на нас ни трябват такива мачове. Такива ще са и до края на сезона. Когато градим нещо, трябва да тръгнем леко по-леко. Доволен съм, че започнахме да разбираме точно какво искаме. Момчетата също разбират вече какво искаме от тях.

Ще ни трябва още един чужденец, сега работим по този въпрос. Няма да се справим само така. В момента най-високия човек е Косьо Паисиев. Липсва ни висок човек, ще търсим и ще се опитаме да запълним ростера. Бяхме се насочили, обаче си замина много спешно в Америка, а преди това беше в Македония. Така се пренасочваме към друго място. Получи се друго нещо - с предишните двама чужденци стана грешка в селекцията. Все пак става въпрос и за финанси. Работим с това, което имаме и не се оплакваме. До края на следващата седмица ще трябва да имаме вече нов състезател.

Мартин Тодоров беше болен, два дни подред с температура и не тренира. Можеше да помогне, но тренира само снощи. Тренировката беше едва 45 минути и само тактическа. Той има много потенциал, но вече зависи единствено от него дали ще се развива.

Така се събрахме сбутани с почти един и същи баланс от 7-2 и 6-3 последните четири-пет, но не се знае още нищо. Играхме с Академик Пловдив вече като гости и мога да кажа, че са добър отбор. Добре селектиран отбор са, с добри българи и чужденци. Но всеки мач е различен от другите. Сега първо ще се порадваме на успеха и след това ще му мислим.

Тагове: НБЛ - мъже, Миньор 2015, Георги Младенов