Треньори свириха мач от женската А група

(сн. BGbasket.com)
26-11-2023 16:44 | BGbasket.com

Тимът на Монтана 2003 се наложи над Шоутайм със 119:60 в изтеглен двубой от 13-ия кръг от женската А група. Съставът от Варна трябваше да бъде домакин на двубоя през януари догодина, но по споразумение между двата клуба мачът се изигра днес в зала „Младост“ в Монтана.

Срещата бе втора между съперниците в рамките на 24 часа, като поради лошата пътна обстановка около прохода Петрохан и невъзможността на съдии да обслужат срещата, се наложи треньори от школата на Монтана 2003 да изсвирят.

Баскетболистките на Преслав Пешев поведоха с над 20 точки още в първите две четвърти, като на почивката разполагаха с аванс при 61:40. Победата за домакините бе напълно ясна още в третата четвърт, когато те вкараха 34 точки срещу 7 за Шоутайм, а най-голямата разлика в двубоя достигна 59.

Адисън Ричардс бе най-резултатна с 27 точки и 4 борби. Преслава Колева оформи дабъл-дабъл от 26 точки и 11 борби, като записа и 8 асистенции на сметката си, а Катрин Бригс се включи с 16 точки, 7 борби и 4 асистенции.

Габриела Ангелова завърши с 14 точки и 5 борби за тима от Варна, а Анхела Йошовска се отчете с 13 точки, 6 борби и 4 асистенции.

На 29 ноември (сряда) за Монтана 2003 предстои домакинство на босненския Бановичи от Адриатическата лига при жените, а същия ден тимът на Шоутайм посреща Шампион 2006 във Варна.