Шест от Монтана 2003 не успяха да се преборят със Слога Пожега

(сн. BGbasket.com)
13-12-2023 20:10 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа поражение в края на първата фаза от Адриатическата лига. Баскетболистките на Преслав Пешев отстъпиха срещу Слога Пожега с 67:84 в мач от девети кръг на шампионата.

В двубоя взеха участие само шест състезателки от състава на гостите, като осем бяха в групата за срещата. Както стана ясно преди дни, българският отбор остана без американките си, които не могат да получат нови визи.

Тимът от Монтана вече си гарантира място в следващия етап на лигата, като това бе и последният двубой за състава в тази фаза. Така на сметката си баскетболистките на Преслав Пешев разполагат с баланс от пет успеха и три загуби.

Домакините започнаха по-уверено срещата и още в началото успяха да си осигурят лека преднина. До края на периода Борислава Денчева се включи с добри изяви, но те не бяха достатъчни, за да скъсят изоставането на тима й от 15 точки - 12:27.

Слога Пожега продължи да доминира и през по-голямата част от втората десетка, но с помощта на Преслава Колева и Микаела Дамянова Монтана 2003 успя да задържи противника си при 34:45 на почивката.

След подновяването на играта съставът на Преслав Пешев успя да намери нови сили и да спечели третия период с 27:16, но това съвсем не бе достатъчно да стопят още изоставането си от 22 точки. През заключителните десет минути ситуацията на терена не се промени, а домакините затвориха мача с успех.

Преслава Колева бе най-резултатна за Монтана 2003, като записа на сметката си 16 точки и 11 борби. Микаела Дамянова и Борислава Денчева отбелязаха по 13, като първата хвана и 6 борби, с 11 точки финишира Йоланда Косса.