Момичетата U16 със страхотен старт на Балканиадата

27-12-2023 18:55 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момичета U16 започна с категорична победа участието си на Балканиадата в Търговище, Румъния. На старта на надпреварата тимът ни се справи без проблеми с Молдова със 101:40.

Баскетболистките на Лъчезар Коцев се откъснаха с 24 точки разлика още след десет минути игра, а на почивката вече водеха с 54:18. Преднината им продължи да расте и след паузата и те нямаха проблем да спечелят убедително.

Нашите вкараха 74 точки под коша, като направиха значително по-малко грешки от опонента си - 16 срещу 46. Съставът на Молдова пък пропусна единствения си опит при стрелбата от тройката, а половината от точките на тима дойдоха от наказателни удари.

Най-резултатни за България с по 15 точки бяха Катрина Бозова (8 борби, 7 асистенции) и Фатме Кичукова (6 асистенции, 7 откраднати топки), Габриела Коцева реализира 14 точки, с 12 е Анна Бандрова, като всички в отбора ни се появиха в игра.

Следващият мач на България е в четвъртък (28 декември) от 10:00 часа срещу домакина Румъния.

Тагове: България U16 (жени)