ЦСКА удържа натиска на Миньор след по-добра трета четвърт

(сн. BGbasket.com)
29-12-2023 19:49 | Деляна Кадиева

Отборът на ЦСКА записа шеста поредна победа в Sesame Национална баскетболна лига. Съставът на Росен Барчовски надигра Миньор 2015 с 82:76 в оспорван двубой от 14-ия кръг на първенството, който се изигра в залата на ЦСКА. Първото полувреме премина равностойно между двата състава, но по-добрата трета четвърт на "червените" им позволи да стигнат до успеха.

Така до момента "армейците" са с баланс 11-3 и им предстои домакинство на 8 януари над другия софийски отбор Левски, докато тимът на Георги Младенов разполага с 5 победи и 9 поражения на сметката си и два дни по-рано ще посрещне Черноморец.

Божидар Аврамов пък не бе видян повече на терена, като след почивката той дори вече не бе по екип. От Миньор пък липсваше Огнен Пантович, който няколко кръга по-рано получи контузия в ахилеса.

Баскетболистите на Росен Барчовски започнаха по-силно и бързо направиха серия от 7:0. Постепенно обаче "жълтите" успяха да върнат изставането си и да стигнат до равенство при 16:16 след два успешни наказателни удара на Георги Кендеров. В последните секунди на първия период Данило Арнитович изведе тима си напред с две точки, а ЦСКА не успя да отбележи за ново равенство.

Ролите обаче се обърнаха в началото на втората четвърт, когато баскетболистите на Георги Младенов си осигуриха преднина от 7 точки при 27:20. "Армейците" съумяха да върнат 6 от точките, като излъгаха противники си няколко пъти на бърза атака. Кейлъб Уесън и Венцислав Петков нанизаха две поредни тройки за ново лидерство в резултата, но Георги Кендеров и Данило Арнитович се намесиха преди почивката, за да изведат тима си с точка преднина при 39:38.

Гонитбата в резултата продължи и след подновяването на играта, а след 5 минути игра Данило Арнитович бе наказан с техническо нарушение. Константин Паисиев пък се наложи да седне на пейката, след като направи четвъртото си лично такова. Няколко последователни грешки в нападението на Миньор 2015 позволи на "армейците" да се възползват от възможността и да излезнат напред при 55:49 след силни изяви на Георги Боянов, Брандън Йънг и Венцислав Петков. Постепенно баскетболистите на Росен Барчовски дори достигнаха и до първата си двуцифрена преднина в мача в края на третата част - 66:54.

Разликата се запази и през заключителния период, но Александър Милов напомни за себе си след тройка за 64:72. Още в следващата атака обаче равенството отново бе налице, когато Кейлъб Уесън отбеляза лесен кош. Опитите на Миньор 2015 за обрат не спряха и до края на срещата, а Константин Паисиев доближи тима си до 6 точки разлика 50 секунди преди края. До сирената обаче и двата тима си размениха по един кош, за да се оформи крайния резултат от срещата.

Георги Боянов бе най-добър за успеха на ЦСКА, като остана близо до дабъл-дабъл с 19 точки и 9 борби, Венцислав Петков отбеляза 18, до трипъл-дабъл пък бе близо Кейлъб Уесън с показатели от 14 точки, 9 борби и 7 асистенции, Брандън Йънг добави 13 и 8 асистенции на сметката си.

За Миньор 2015 Георги Кендеров също остана на косъм от дабъл-дабъл, като записа 19 точки и 9 борби, с 13 завърши Александър Милов, 12 вкара Никола Ивкович.