Четири от Монтана с дабъл-дабъл в мач от А група

(сн. BGbasket.com)
06-01-2024 17:46 | BGbasket.com

Монтана 2003 се върна на победния път в женската А група. На свой терен в зала „Младост“ баскетболистките на Преслав Пешев се справиха без проблеми с Академик Пловдив с 99:61, след като овладяха 70 борби в мача, а четири от тях завършиха срещата с дабъл-дабъл.

Успехът бе десети за домакините в шампионата, като те имат и две загуби, докато опонентът им е с баланс 2-10.

Гостите водеха през първите няколко минути, но след 18 безответни точки, Монтана дръпна с 28:11 след една част. Тимът се оттегли при 56:25 на почивката, а след паузата разликата мина границата от 40 точки и на практика мачът се доиграваше.

Преслава Колева бе най-резултатна за победителите с 30 точки и 6 борби. По 18 точки вкараха Борислава Денчева (10 борби) и Ванина Василева (7 борби и 10 асистенции). Янина Тодорова записа 16 точки и 11 борби.

За Академик Ралица Кенарева записа 35 точки, с 11 и 12 борби е Мила Кръстева.