Локомотив наказа грешките на Дунав

(сн. facebook.com/rilskibasketcom, архив)
10-01-2024 12:07 | BGbasket.com

Локомотив София се върна на победния път в женската А група. Тимът не срещна затруднения при визитата си на Дунав Русе, побеждавайки го със 73:43.

Победата бе осма за баскетболистките на Лилия Георгиева, като те имат и пет загуби и са твърдо на четвъртата позиция в класирането. Отборът на Магдалена Атанасова-Миланова пък остава последен без успех до момента от 12 изиграни срещи.

Локомотив натрупа двуцифрена преднина още след десет минути– 19:8, а на почивката се откъсна с 43:22. Макар след паузата играта да бе малко по-равностойна, до края гостите поддържаха комфортна разлика, а в края направиха успеха си и още по-изразителен.

Те загубиха борбата под коша, но отбелязаха 46 от точките си именно в тази зона срещи едва 26 за опонента си, който завърши срещата с много нисък процент при стрелбата. Дунав допусна и много грешки, откъдето Локомотив вкара 28 точки, което също натежа за крайния изход.

Ина Димова бе най-резултатна за успеха с 15 точки, Гергана Цекова отбеляза 13.

За русенки Красимира Милкова реализира 15 точки, а 14 добави Зорница Герасимова, но двете направиха и най-много грешки за отбора си – съответно 6 и 9.