Драма сложи край на добрата серия на Рилски

(сн. БФБ)
10-01-2024 19:11 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа 12-а победа в женската А група. В Самоков тимът надви Рилски спортист със 60:58 в изключително оспорван двубой, който се реши едва в последните минути от мача.

Така "зелените′′ разполагат с актив от 12 успеха и 1 загуба, като заема челната позиция във временното класиране, а съставът на Маргарита Маринкова разполага с баланс 10-3 и се нарежда на второ място. На 13 януари баскетболистките на Жаклин Златанова ще приемат Академик Пловдив в Стара Загора, докато тимът от Самоков да гостува на Локомотив София.

Двубоят започна равностойно, но в края на първите десет минути домакините се измъкнаха с 5 точки напред. Във втория период обаче Берое показа на какво е способен и до почивката обърна резултата, за да си осигури преднина при 38:29.

След подновяването на играта двата отбора изиграха равностойна четвърт, но през последните десет минути Рилски спортист напомни за себе си. Едва 30 секунди преди сирената точен наказателен удар на Деана Стояновска покачи разликата за гостите на 2 точки. В следващата атака Вероника Джикова пропусна от средно разстояние, а пък от другата страна Берое допусна грешка в начадение при 10 секунди на таблото. Деница Манолова помогна на тима си да стигне до ново равенство, но атака по-късно Цветомира Наумова отбеляза за победата на гостите.

Николет Гилдей бе над всички за успеха на Берое Стара Загора със 17 точки. Яна Карамфилова се разписа с 12 и 17 борби.

Деница Манолова блесна за отбора на Рилски спортист с 18 и 16 борби, Вероника Джикова добави 12.

Тагове: А група - жени, Рилски спортист, Берое Стара Загора