Рутинна победа на Монтана 2003 сложи край на първия етап при жените

(сн. BGbasket.com)
14-01-2024 16:14 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа очаквана безпроблемна победа срещу Дунав Русе в последния мач от първия етап в женската А група. В рамките на по-малко от 24 часа баскетболистките на Преслав Пешев се наложиха за втори път над своя съперник в зала „Младост“, в днешния мач – с 83:52.

След този двубой отборите ще се разделят на две четворки, като резултатите до момента не се зачитат.

Домакините рано предрешиха нещата в своя полза. Те стартираха със 17 безответни точки и още след първата част се откъснаха с 30:8. Макар и резултатността им да спадна значително през втория период, на почивката се оттеглиха при 45:17.

Разликата скочи до 41 преди заключителната четвърт и макар русенки да спечелиха последните десет минути, това нямаше как да промени крайния изход.

Дабъл-дабъл от 17 точки и 15 борби за победителите направи Преслава Колева, с 12 точки е Емилия Борисова.

За Дунав 18 точки вкара Даная Димитрова, по 11 добавиха Мелиса Енчева и Светлозара Георгиева.