Берое си върна победния ход, остава наравно с Черно море

20-01-2024 21:13 | BGbasket.com

Берое победи Миньор 2015 като домакин с резултат 94:79 в мач от 18-ия кръг от редовния сезон на НБЛ. По този начин старозагорци си върнаха победния ход след две поредни поражения . техният актив е 8-10 и те продължават да делят шестото място във временното класиране с Черно море Тича, който също победи в този кръг. Миньор пък е в долната част на класирането с 6-12, като това бе трето поредно поражение за тима. В следващия кръг Берое посреща Черно море, а Миньор гостува на Академик Пловдив.

Домакините водиха през цялата първа част, а след като я завършиха със серия от 11:3 направиха аванса си сериозен за 29:16. В началото на втория период разликата скочи до 20 точки, но гостите влязоха в темпото на мача и я намалиха наполовина до почивката за 38:48.

Силна трета част за Миньор доведе до интересни моменти, в които те се доближиха само на 6 точки от съперника, но Берое не загуби водачеството в нито един момент, а след 30 минути водеше с 9 точки – 68:59. В средата на последната десетка разликата отново стана двуцифрена и старозагорци съумяха да я запазят до края.

Петимата титуляри на победителите изиграха общо 195 от 200 минути на отбора си и всички завършиха с двуцифрен актив. Даръл Дейвис завърши с 30 точки, 8 асистенции и 6 борби, а по 20 вкараха Николай Титков (4 тройки, 8 асистенции, 5 отнети топки) и Антун Маричевич (10 борби).

За Миньор Лъчезар Тошков завърши с 22 точки, 9 асистенции и 5 борби, 11 вкара Константин Паисиев, а 10 – Александър Милов.