Рилски спортист загря за Купата с категорична победа

(сн. facebook.com/rilskibasketcom, архив)
01-02-2024 17:33 | BGbasket.com

Рилски спортист записа категорична победа в женската А група в последния си мач преди турнира за Купата, който ще приеме след седмица. В „Арена Самоков“ тимът очаквано не срещна затруднения срещу Локомотив София, печелейки с 87:42. Дебют за домакините направи и второто новопривлечено чуждестранно попълнение – Тия Чеймбърс.

Победата бе втора за Рилецо от три кръга, докато съставът на Лилия Георгиева все още няма успех в тази фаза.

Баскетболистките на Маргарита Маринкова започнаха по-добре срещата и след десет минути игра дръпнаха с 25:16. Те вкараха 7 тройки само за първото полувреме, стреляха с много висока успеваемост под коша и на почивката се откъснаха с 50:21. Любопитното е, че 21 от точките им – колкото общо имаха гостите за първото полувреме, бяха именно от грешки на съперника.

Играта тръгна сравнително равностойно след паузата, като Рилски спортист поддържаше разлика от около 30 точки. Преди последната четвърт тимът успя да увеличи за 69:32, а до края направи успеха си още по-изразителен.

Драгана Николич бе най-резултатна за победителите с 23 точки, по 12 имат Виолета Григорова (8 борби, 6 асистенции), Тия Чеймбърс и Радина Илиева (6 асистенции).

За Локомотив Гергана Цекова вкара 10 точки, но с 5 грешки, а 8 точки отбеляза Теодора Големанска плюс 6 асистенции.