Берое се размина със служебна загуба от Миньор

10-03-2024 20:47 | BGbasket.com

Миньор 2015 стигна до дългоочакван успех в Sesame Национална баскетболна лига. Селекцията на Миньор 2015 надигра категорично Берое със 106:81 в среща от 25-ия кръг, изиграна в зала "Борис Гюдеров". Домакините изиграха по-добра трета четвърт, с която си осигуриха голямата двуцифрена разлика и я запазиха до края на двубоя.

В състава на Стара Загора за срещата обаче на разположение бяха едва 7 души един, от които Седариън Рейн, който не успя да играе заради контузията си и седеше на пейката по анцуг. Според Чл. 72. от правилата на лигата "в срещите от НБЛ, представителните отбори на БК трябва да участват с минимум 8 и максимум 12 състезатели – годни за игра, присъстващи и облечени с еднакво спортно облекло при представянето." Това обаче не бе ситуацията за Берое, което значи, че трябваше да получат служебна загуба още в началото на мача.

И за двата отбора предстои седмица почивка поради неучастие в турнира за Купата на България. Берое по свое желание се отказа, докато Миньор 2015 драматично отпадна от Топ 8. Така на 21 март (четвъртък) баскетболистите на Дарин Иванов ще гостуват на Шумен, а два дни по-късно съставът на Георги Младенов ще посрещне Академик Пловдив в Перник.

Домакините започнаха по-силно двубоя и още в първите минути направиха серия от 15:4 с помощта на Никола Ивкович, Лъчезар Тошков, Богдан Бринюк и Данило Арнитович. Баскетболистите на Дарин Иванов се съвзеха и успяха до края на периода да стопят изоставането си до 7 точки след силни изяви на Николай Титков и Николай Николов - 21:28.

В първите две минути от втория период Миньор 2015 отново отвори двуцифрен аванс от 15 точки след серия от 8:0. До почивката разликата продължи да варира, но две добри атаки на Николай Николов в края на частта намалиха преднината на противника до 11 при 38:49.

След подновяването на играта съставът на Георги Младенов взе нещата в свои ръце и постепенно започна да увеличава аванса си, а той стигна и до 24 точки преди заключителния период. Резултатността в последната десетка се запази висока, но изморените състезатели на Берое не успяха да намерят пукнатини в играта на противника си, за да намалят разликата до края на срещата.

Най-резултатен за успеха на Миньор 2015 бе Никола Ивкович, който завърши с 22 точки. Ромело Бърел добави 19 и 7 борби, Данило Арнитович финишира с 12 и 8 борби.

За Берое най-добър бе Николай Титков, който блесна с 31 точки и добави към тях 6 борби и 7 асистенции. По 18 вкараха Николай Николов и Дарин Иванов, като първият оформи дабъл-дабъл и от 13 борби. С 12 точки остана Калоян Колчев.