Академик завърши Втората четворка с убедителна победа

(сн. BGbasket.com)
22-03-2024 18:54 | BGbasket.com

Академик Пловдив записа убедителна победа в женската А група. Тимът от Пловдив надигра Дунав Русе с 89:55 като домакин в последния мач от завъртането във Втора четворка.

По този начин баскетболистките на Елена Петрова си осигуриха третото място в подреждането с 3 победи и 3 поражения. Съставът на Магдалена Атанасова-Миланова пък остана последен в класирането с баланс 0-6.

Академик успя да си осигури преднина от 9 точки след първите десет минути, а след оспорвана втора четвърт, съставът от Пловдив запази крехката си преднина до почивката - 35:24.

След подновяването на играта домакините продължиха да увеличават преднината си, наказвайки грешките на противника си.

Опитите за обрат на Дунав Русе не спряха и през заключителната четвърт, но силите им не бяха достатъчни, за да променят крайния резултат от мача в своя полза.

Ралица Кенарева бе най-резултатна за успеха, като записа 25 точки, 7 борби и 6 асистенции. Близо до дабъл-дабъл остана Каролина Кирилова - 20 точки и 8 асистенции. Мила Кръстева оформи двойни показатели от 19 точки и 15 борби, а Маргарита Чипова добави 11 и 7 асистенции.

По 10 точки за Дунав Русе вкараха Анета Димитрова и Кристиана Маркова (6 борби), а Светлозара Георгиева остана близо до дабъл-дабъл - 7 точки и 13 борби.