Илиян Пищиков: Трябва да се вдигнем

26-03-2024 12:32 | НБЛ | BGbasket.com

Балкан сбърка за втори път в Топ 6 на Sesame НБЛ. Настоящите шампиони загубиха от Черноморец със 71:95 насред „Арена Ботевград“. Илиян Пищиков остана далече от най-доброто си представяне срещу „акулите“. Бившият младежки национал бе ограничен в офанзивен план от защитата на действащите носители на Купата на България. Гардът завърши със скромните 2 точки за 16 минути, прекарани в игра.

Започнахме сравнително добре мача, но след това направихме няколко грешки, няколко лоши нападения, не успяхме да лимитираме съперника в това, за което си говорехме преди мача - тяхната контраатака. Вкараха ни лесни кошове и направиха голяма разлика още в началото и до края на първото полувреме.  За предстоящия мач с ЦСКА не смятаме, че има съперници твърде тежки за нас и които не можем да победим. Може би трябва да забравим за това, което се случи за Купата и да се вдигнем, най-вече емоционално", заяви Пищиков.

Тагове: Балкан, Илиян Пищиков, НБЛ - мъже