Победоносен старт за Берое и Пирин на финалите при момичетата U16

(сн. BGbasket.com)
28-05-2024 15:40 | BGbasket.com

Берое Стара Загора и Пирин Гоце Делчев поставиха победоносно начало на финалите за момичета до 16-годишна възраст в Самоков.

Момичетата на Албена Хубенова надиграха Септември 97 с 67:54 в мач от първия кръг в група A. В „Арена Самоков“ старозагорският тим наложи волята си през първото полувреме, а в хода на второто не допусна обрат срещу състезателките на Николай Иванов.

Първата част премина при размяна на серии, а след 10 минути игра символичните гости се отскубнаха с 2 точки. Старозагорският тим реагира светкавично през втората част, когато не се забави с обрата и с това да поведе на голямата почивка при 33:21. През второто полувреме символичните домакини запазиха двуцифрения си аванс и това се оказа достатъчно да спечелят.

Ивайла Бакалова бе над всички за Берое с 19 точки и 15 борби. Михаела Христова регистрира 14, 12 овладени под двата ринга топки, 6 асистенции и 6 открднати топки. Девора Тенева и Жаклин Бахова вкараха по 10, като втората завърши и със 7 завършващи подавания.

Никол Борисова (6 борби) и Силвия Миленова ( 9 овладени под двата ринга топки) отговориха с по 12 точки за Септември. Бистра Абанджиева има 11 и 5 овладени под двата коша топки, Алекса Христова остана с 10 точки и 5 борби.

Баскетболистките на Илия Павлов спечелиха срещу Левски с 48:36 също в двубой от първия кръг в потока. Отборът от Гоце Делчев бе напред в резултата през целия мач и не даде шансове на състезателките на Едуард Вълчев.

Първото полувреме не бе сред най-резултатните, но това не спря символичните домакини да поведат с 22:18 след неговия край. При подновяването на играта отборът от Гоце Делчев продължи в същия дух и не срещна проблеми да спечели с двуцифрена разлика.

Благовеста Полимерова записа 10 точи и 5 борби за Пирин.

За „сините“ над всички бе Деница Тенева с 19 точки и 8 борби.