Рилски и Вълци с успешно начало на финалите за момичета U16

(сн. BGbasket.com)
28-05-2024 19:55 | BGbasket.com

Рилски спортист и Вълци Разград стартираха успешно на финалите за момичета до 16-годишна възраст в Самоков.

Съставът на Теодора Бозова отказаха Локомотив София с 66:50 в мач от първия кръг в група B. В „Арена Самоков“ двата отбора си размениха по една част през първото полувреме, но през второто Рилецо не срещна проблеми да доминира срещу състезателките на Лилия Георгиева.

Въпреки че първата част се оказа равностойна, домакините стигнаха до аванс от 2 точки. Гостите намериха начин да отговорят през втория период и да стигнат до обрат за 35:29 на голямата почивка. През второто полувреме ситуацията на паркета се промени, тъй като Рилецо започна да доминира и оттам връщане нямаше.

Яна Цинцарска бе най-добра за Рилски с 22 точки. Катрина Бозова приключи с 16 и 5 борби, Анна Бандрова има 13 и 12 овладени под двата ринга топки.

Даяна Станиславова записа 19 точки и 10 борби за Локомотив.

Баскетболистките на Пенко Велчев пък победиха Шампион 2006 със 78:62 в другия двубой от потока. Както в първия мач от групата, така и във втория двата състава си поделиха по една част през първото полувреме, но в хода на второто разградския тим наложи волята си и отказа състезателките на Ирена Колева.

Символичните домакини водеха през цялата първа част, спечелена с 16:13. Столичният отбор не се забави с отговора и на голямата почивка си спечели аванс от 4 точки. Все пак разградският отбор демонстрира повече аргументи през цялото второ полувреме, в което започна да играе ролята на едноличен лидер и това наклони везните в негова полза.

Айчън Съдъкова блесна с 23 точки и 20 борби за победителките. Ина Ненкова финишира с 22, 15 овладени под двата ринга топки и 9 откраднати топки, Мартина Манаджиева приключи с 20 точки и 9 борби.

Габриела Коцева изригна за Шампион с 31 точки, допълнени от 7 асистенции и 4 тройки. Валерия Стойчева завърши с 15 и 19 борби, Александра Атанасова има 10 и 8 овладени под двата ринга топки.