U16: Спартак си проправи път до Топ 4, ЦСКА продължава без грешка

(сн. БК Спартак Плевен / BC Spartak Pleven/Facebook)
31-05-2024 20:20 | BGbasket.com

Спартак Плевен си проправи път до Топ 4 на финалите за момчета до 16-годишна възраст в София. Баскетболистите на Антонио Станков се оказаха по-силни от Тунджа Ямбол след 77:54 в мач от последния трети кръг в група А. В зала „Триадица“ спартаклии наложиха волята си още през първото полувреме и до края записаха безпроблемна победа срещу играчите на Милен Костов.

Символичните гости стартираха ударно и за кратко време стигнаха до двуцифрена преднина, повеждайки с 14 точки в края на дебютния период. Плевенският тим рядко допускаше колебания и в следващата десетка, за да се изстреля на голямата почивка при 45:30 в своя полза. След прекъсването „синьо-белите“ отново бяха по-добри и това се оказа достатъчно да постигнат ценната победа.

Дарио Тодоров блесна за Спартак със своите 25 точки, 12 борби и 4 точни шута зад дъгата. Момчил Добрев се отчете с 13 и 8 овладени под двата ринга топки, Борис Томов регистрира 10 и 5 овладени под двата коша топки.

Стелиян Кабуков отвърна за Тунджа с 21 точки и 7 борби. Станислав Събев реализира 16, Даниел Иванов финишира с 10 и 14 овладени под двата ринга топки.

От своя страна ЦСКА все още не познава вкуса на загубата на финалния турнир. Момчетата на Ахилеас Зикас не оставиха шансове на Делфин след 124:69 във втория мач от потока за деня. „Армейците“ се развихриха на старта и на бърза ръка решиха нещата в своя поза срещу играчите, водени от Петко Янков.

Интрига имаше само в първата част, която „червените“ спечелиха с 33:23. Впоследствие символичните домакини се развихриха и сложиха точка на спора.

Георги Христов поведе „червените“ с 18 точки, 7 борби и 4 тройки. Марк Воденичарски (4 точни шута за д дъгата) и Кристиян Каменски (7 овладени под двата ринга топки) се разписаха с по 16 точки. Борис Гидов (10 овладени под двата коша топки и 5 асистенции) и Мартин Иванов (5 борби) вкараха по 12, Калоян Марчев има 10 точки.

По този начин ЦСКА финишира на върха в групата с перфектен баланс от 3:0, докато Спартак се нареди на второто място с две победи и една загуба. С огледален баланс завърши Делфин, който събра един успех и две поражения, а Тунджа приключи с три загуби след първата фаза. Последните два тима ще играят за разпределение на местата от пето до осмо.