БУБА и Делфин ще спорят за петото място на финалите за момчета U16

(сн. BUBA basketball/Facebook)
01-06-2024 15:50 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол и Делфин ще играят за петото място на финалите за момчета до 16-годишна възраст в София

Играчите на Ивайло Желев не се затрудниха срещу Тунджа Ямбол след 84:48 в първия мач за разпределение на местата от пето до осмо. В зала „Триадица“ столичният тим успя да вземе инициативата още през първото полувреме и до края не даде много шансове на баскетболистите на Милен Костов.

Въпреки че първата част премина под знака на равенството, след нейния край столичният тим стигна до крехка разлика от 3 точки. Символичните домакини сложиха край на статуквото през втората част и нямаха проблеми да се сдобият с двуцифрена преднина, за да поведат на полувремето с 43:29. При подновяването на играта символичните гости започнаха да изпитват още по-сериозни трудности, което позволи на техните съперници да довършат започнатото.

Денис Партанаков бе най-добър за БУБА със 17 точки и 11 борби. Александър Янев остана с 16 и 8 овладени под двата ринга топки, Калоян Пенев реализира 14.

Светлан Фотев приключи с 13 точки и 10 борби за Тунджа, Стелиян Чабуков вкара 12.

От своя страна момчетата на Петко Янков отказаха Дунав 2007 Русе с 90:77 във втория мач за деня в борбата от пета до седма позиция. Бургаският тим изоставаше през огромна част от двубоя, но във финалната десетка се постара да стигне до обрат и да разочарова играчите на Цветан Тошков.

Русенският отбор намери начин да се добере до двуцифрената преднина на старта на мача и в края на първата част поведе с 11 точки. Символичните гости удържаха щурма на своите съперници през втория период и на полувремето поведоха с 42:40.

Интригата се запази при подновяването на играта, а преди началото на последната част русенци дръпнаха с точка. Последната десетка обаче бе за символичните домакини, които съумяха да обърнат хода на събитията и да спечелят.

Емил Монев изригна за победителите с 31 точки, които допълни с 6 борби и 6 тройки. Теодор Овчаров има 27 точки и 15 овладени под двата ринга топки, Иван Чолаков записа 12, 8 овладени под двата коша топки и 5 асистенции. Иван Пешев финишира с 11 точки и 5 борби.

Краснемир Димитров се отличи за Дунав с 31 точки и 7 борби. Даниел Иванов приключи с 19 и 7 овладени под двата ринга топки, Георги Войчев регистрира 18 и 19 овладени под двата коша топки.