Шампион 2006 се пребори за 5-о място при момичетата U16, Септември 97 е седми

(сн. BGbasket.com)
01-06-2024 12:53 | Деляна Кадиева

Шампион 2006 се класира на пета позиция в подреждането във финалния турнир за момичета U16. Баскетболистките на Ирена Колева победиха Локомотив София със 71:51 в двубой, изигран в "Арена Самоков".

Двубоят предложи интрига до края на третия период, но през последната четвърт Шампион 2006 изигра по-добър период и увеличи разликата си драстично до сирената.

Съставът на Ирена Колева записа повече борби под коша - 66 срещу 47 за Локомотив София, както и повече асистенции при завършващата фаза - 11 срещу 3 за състава на Лилия Георгиева.

Валерия Стойчева бе най-добра за успеха с дабъл-дабъл от 24 точки и 24 борби, като оформи и коефициент 37. Габриела Коцева добави 22 и 8 борби, Александра Атанасова финишира с 10 и 9 борби.

За Локомотив София Рая Байрева записа 15 точки, с дабъл-дабъл от 11 точки и 10 борби завърши Деяна Станиславова.

Септември 97 се пребори за седмото място в класирането на финалите за момичета U16. Тимът надигра Левски със 71:45 в среща, изиграна в "Арена Самоков".

Съставът на Николай Иванов успя да си осигури голямата разлика в първия и третия период, които спечели с 18:9 и 19:5. Баскетболистките на Едуард Вълчев спечелиха единствено последния период с 15:16, но той не бе достатъчен, за да се върнат в мача.

Септември овладя 70 борби срещу 25 за Левски, като успя и да запишат повече асистенции - 16 срещу 6.

Най-резултатна за успеха бе Силвия Миленова, която оформи дабъл-дабъл от 23 точки и 20 борби. Двойни показатели записа и Алекса Христова - 15 точки и 13 борби. Петриция Тодорова финишира с 11 и 8 борби, с 10 остана Румяна Петрова.

За отбора на Левски най-добра бе Деница Тенева с 18 точки.