Рилски спортист над всички в I Дивизия при момчетата U14

(сн. BC Rilski Sportist Bulgaria/Facebook)
23-06-2024 21:15 | BGbasket.com

Рилски спортист спечели I Дивизия при момчетата до 14 години на финалите в Търговище. Момчетата на Еми Ушагелова и Калоян Стоянов надиграха Славия с 56:39 на финала. В зала „Иван Ангелов“ двата отбора си размениха по една част през първото полувреме, но Рилецо бе по-добър през второто и по този начин се добра до победата.

Самоковският тим измъкна първата част с минимална преднина от 4 точки. Въпреки че „белите“ се оказаха на печелившата страна във втория период, символичните гости оформиха 22:21 в своя полза на голямата почивка.

През третата част Рилецо подобри значително представянето си и за кратко време направи аванса си двуцифрен, като той бе 10 точки в края на предпоследния период. Във финалната десетка ситуацията не се промени и това бе всичко.

Третото място отиде в ръцете на Чавдар Троян. Играчите на Лъчезар Диков спечелиха срещу Светкавица с 82:66 в мача за третото място. Първото полувреме бе сравнително равностойно, но през второто тимът от Троян наложи волята си.

Двата отбора си размениха по една част, а на голямата почивка отборът от Търговище поведе с 36:34. След паузата Чавдар се поздрави с обрата и до края не изпусна инициативата.

Тагове: Финали за момчета I Дивизия U14