Чардафон спечели I Дивизия при момичетата U14

(сн. facebook.com/Chardafon)
25-06-2024 14:57 | BGbasket.com

Чардафон спечели I Дивизия при момичетата до 14 години на финалите в Силистра. Момичетата на Виктор Крушев надиграха Доростол с 63:54 на финала.

Домакините изиграха добро първо полувреме, като лимитираха противника си до 18 точки за сметка на 32 в своя полза на почивката.

След подновяването на играта обаче съставът от Габрово стигна до пълен обрат, за да поведе с 42:39. Последната десетка също се оказа по-силна за гостите, отбелязвайки 21 точки срещу 15 за противника.

Третото място отиде в ръцете на Славия -2. Състезателките на Силвия Пеева спечелиха срещу Монтана 2003 с 81:53 в мача за третото място.

Двубоят бе равностоен през първия период, но с втората десетка столичният тим си отвори разлика от 16 точки - 45:29. След почивката Славия -2 успя да запази инициативата, за да затвори мача с победа.

Тагове: Финали за момчета I Дивизия U14, Чардафон, Доростол, Славия -2, Монтана 2003