Балкан спечели титлата при момчетата U14

(сн. BGbasket.com)
30-06-2024 17:03 | Деляна Кадиева

Балкан спечелите титлата на Държавното първенство за момчета U14. В залата на ЦСКА тимът от Ботевград надделя над Доростол с 60:55 след оспорвана двубой до самия край.

Така баскетболистите на Виктория Маринова вдигнаха втори трофей през този сезон, след като по-рано този месец спечелиха и Купата на БФБ.

Срещата започна равностойно, като в първите минути от мача Доростол си осигури лека преднина в резултата. В края на частта обаче тима от Ботевград успя да навакса преднината на противника и да поведе със 17:12.

Втората четвърт започна със силна серия на баскетболистите на Светлана Тодорова със 7 безответни точки, за да изравнят резултата, но постепенно "зелените" отново си отвориха преднина за 30:21 на почивката.

След подновяването на играта съставът на Виктория Маринова за първи път в мача стигна и до двуцифрен аванс след сполучлива стрелба от далечно разстояние за 35:25. Тройките за Балкан продължиха да валят, като разликата стигна и до 14 точки. До края на частта Доростол се опита да намали разликата, но безуспешно.

В началото на заключителния период тимът от Ботевград направи за първи път преднината си 20 точки от началото на срещата. Съставът на Светлана Тодорова намери нови сили и постепенно започна да топи разликата, намалявайки я на 9 при 47:56. Балкан отново направи разликата двуцифрена в следващата атака, но нападението на Доростол продължаваше да дава резултат, като в последната една минута две поредни тройки завърза още повече резултата - 60:55 за "зелените". Времето обаче не бе в полза на тима от Силистра, като Балкан успя да задържи топката до сирената.