Левски се поздрави с бронза след обрат при момичетата U14

(сн. BGbasket.com)
30-06-2024 15:40 | BGbasket.com

Лески стигна до бронзовите медали на финалите за момичета до 14 години във Варна. Момичетата на Галина Стоянова надиграха Шампион 2006 с 68:61 в мача за третото място. В зала "Христо Борисов" двата отбора си размениха по една част през първото полувреме, но след голямата почивка "сините" наложиха волята си срещу състезателките на Милена Савова

Символичните гости бяха солидни в нападение през първата част и след нейния край дръпнаха с 8 точки. Шампион успя да запази актива си и през целия втори период, за да фиксира на голямата почивка 39:33 в своя полза.

“Сините” показаха по-различно лице при подновяването на играта и на свой ред стигнаха до обрат, повеждайки с точка в края на предпоследния период. Подемът на символичните домакини продължи във финалната десетка, което се оказа достатъчно да спечелят до успеха.