Германия взе реванш от Франция в Монпелие

(сн. basketball-bund.de)
09-07-2024 13:05 | BGbasket.com

Германският национален отбор изкова първи триумф преди старта на Олимпийските игри в Париж. Селекцията на Гордън Хърбърт надви Франция със 70:65 в контрола, изиграна „Сюд де Франс Арена“, Монпелие. Драматичният успех помогна на германците да вземат реванш от французите за загубата от преди три дни, когато на свой терен отстъпиха с 66:90, както и да им нанесат първо поражение в проверките.

Припомняме, че двата тима са съперници по време на груповата фаза на Игрите във френската столица. Действащите световни шампиони имат на сметката си победа и загуба, докато съставът на Венсан Коле е с един успех и две поражение. За Бундестима предстои контрола, която ще бъде на 12 юли (петък), когато ще приемат Нидерландия, докато „петлите“ ще домакинстват на Сърбия.

Домакините стартираха силно и за отрицателно време се сдоби с двуцифрена разлика, повеждайки с 8 точки в края на дебютния период. Резултатността придоби по-сериозни размери в офанзивен план през следващата десетка, а гостите намериха сили да поставят равенството на таблото при 39:39 на голямата почивка.

Подемът на германците излезе на преден план и в хода на третата част, което се оказа достатъчно да си изградят 6 точки след 30 минути игра. В заключителната четвърт французите на няколко пъти бяха на крачка от обрат, но действащите световни шампиони удържаха победата.

Франц Вагнер и Денис Шрьодер дадоха тон на Бундестима с по 17 точки. Маодо Ло ги поседва с 16, включително и с 4 точни шута зад арата. Йоханес Войтман регистрира 10 и 8 борби.

Билал Кулибали и Никола Батум отвърнаха с по 11 точки за „петлите“, Еван Фурние остана с 10.

Тагове: Париж 2024, Германия, Франция