България U16 с лошо начало на Европейското в дивизия А

(сн. FIBA.basketball)
09-08-2024 15:37 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момчета U16 записа поражение в първия си мач при завръщането си в Дивизия А в тази възраст. На старта на Европейското първенство в Ираклион тимът ни отстъпи на завършилия четвърти на миналогодишния шампионат на Старкия континент Литва с 40:97, след като изоставаше през цялото време.

Следващият мач на баскетболистите на Янко Янков е на 10 август (събота) срещу друг водещ отбор Сърбия, отново в 13:30 часа.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА

Двубоят започна трудно за бърлгарите, които още в средата на частта допуснаха изоставане от 2:18 след 5 минути без отбелязан кош. Те стартираха с много грешки, от които Литва се възползва, и в края на първия период си осигури преднина при 30:12. Втората десетка премина малко по-равностойна,но отново с ниска резултатност, а съперникът поддържаше комфортна разлика, за да се прибере на почивката в съблекалнята при 47:22 в негова полза.

Нищо не се промени и след подновяването на играта, когато Литва контролираше мача и след 77:33 преди заключителната четвърт, до края спечели още по-убедително, увеличавайки още аванса си.

Българският тим отстъпи по всеки един показател в статистика, като единствено се изравни с противника си по извършени блокове - 5.

Ив Кастение завърши с 13 точки за България, 9 има Марк Воденичарски. По 7 борби овладяха Борис Гидов и Боян Кьосев, като първият записа и 5 асистенции.