16-годишните се опълчиха за една част, но без шанс срещу Сърбия

(сн. FIBA.basketball)
10-08-2024 15:28 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момчета U16 претърпя втора загуба на Европейското първенство в Ираклион. Тимът ни, който до преди година бе в Дивизия B, записа поражение от седмия на миналия шампионат на Стария континент Сърбия с 59:110. Българите изиграха много силна трета част в мача, но в останалото време сериозно отстъпваха на класния си съперник.

В последния си мач от групата баскетболистите на Янко Янков ще се изправят срещу друг от водещите отбори Германия, като двубоят на 11 август (неделя).

Подобно и на първия двубой срещу Литва, и срещата днес започна по кошмарен начин за българите. Те отстъпваха най-вече в подкошието, докато Сърбия стреляше и с много висока успеваемост и след десет минути игра изоставаха с 6:33. Вторият период стартира много по-равностойно, но след силна серия в края съперникът се откъсна с 61:24.

Въпреки слабите първи две части и това че разликата за стана и 40 непосредствено след паузата, „лъвчетата“ не се отказаха. Те значително подобриха играта си и след серия от 15:0 и повече вкарани точки, отколкото за цялото първо полувреме, преди заключителната четвърт намалиха за 54:79. Сърбия обаче стартира последната част с 16 безответни точки и след повече от седем минути без кош от игра за нашите резултатът отново набъбна значително.

Ив Кастение бе най-резултатен за България с 12 точки, с 11 и 7 борби е Дарио Тодоров.