16-годишните не успяха да се противопоставят и на Германия

(сн. FIBA.basketball)
11-08-2024 17:49 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момчета U16 загуби и последния си двубой от груповата фаза на Европейското първенство в Ираклион. Баскетболистите на Янко Янков отстъпиха на завършилия на пето място на шампионата преди година отбор на Германия с 52:86 в директен сблъсък за третата позиция в групата.

По регламент всички отбори продължават към осминафиналите, като от класирането им до момента зависи и техният съперник в следващия етап. Така България ще се изправи срещу победителя от група А, а мачът ще е на 13 август (вторник).

Германия започна по-добре срещата, но за разлика от предишните два мача, този път българите не позволиха на съперника рано да се откъсне напред с голяма разлика и след десет минути игра изоставаха със 17:23. Те обаче отстъпваха сериозно в подкошието, където опонентът им хвана и много борби в нападение, и на почивката преднината му вече бе двуцифрена – 40:28.

Серия от 12:0 в полза на Германия даде начало на второто полувреме след близо четири минути без кош за нашите, които преди заключителната четвърт вече бяха догонващи с 20 – 39:59. В оставащото време разликата продължи да расте и символичните гости спечелиха още по-убедително.

Мартин Попов и Кристиян Каменски бяха най-резултатни за България с по 11 точки.