Момичетата U16 срещу Ирландия в Коня

(сн. fiba)
21-08-2024 11:01 | BGbasket.com

Българският национален отбор за момичета до 16-годишна възраст научи първия си съперник за разпределението на местата от 9-то до 16-то на европейското първенство в Коня, Дивизия Б. Баскетболистките на Лъчезар Коцев ще срещнат Ирландия. Това стана ясно след края на груповата фаза.

Младите „лъвици“ финишираха с една победа и три загуби в група D, което им отреди четвъртото място в крайното класиране. От своя страна ирландките приключиха с два успеха и две поражение в група C, като това ги направи трети в подреждането.

Мачът между България и Ирландия ще бъде изигран утре (четвъртък) от 21:30 часа. Ако българският тим се справи с ирландките, след това ще играе срещу спечелилия от двойката между Норвегия и Босна и Херцеговина в борбата от 9-та до 12-та позиция. В случай, че не успее ще играе за разпределение на местата от 13-то до 16-то.

Тагове: България U16 (жени)