Любомир Минчев: Разочарован съм от човека, който има най-голям потенциал

05-10-2024 22:13 | Max Sport 2 | BGbasket.com

Спартак Плевен остана далече от успешно начало на новия сезон в Sesame НБЛ. „Синьо-белите“ отстъпиха пред Рилски спортист след 81:99 в „Арена Самоков“. Наставникът Любомир Минчев нямаше от какво да бъде доволен и изказа своето разочарование от поведението на Дерек Кълвър.

Рилски се откъсна толкова рано в мача, защото играхме слабо и до полувремето домакините имаха изключително много борби в нападение, както и контраатаки. Втори мач играем и ние побеждават с това, както и с по-добра защита. Имаме сериозни проблеми в борбите, така че беше нормално те да се откъснат и да се получи голяма разлика. След това те въртяха своя състав и мачът беше ясен, но това е ситуацията.

За съжаление, съм изключително разочарован. Сигурно и доста други хора са разочаровани, но аз съм най-вече от човека, който има най-голям потенциал (б.а – Дерек Кълвър). Във всеки мач имаше дабъл-дабъл както в контролите, така и в официалните срещи, изключение прави тази, защото аз не му дадох да играе през второто полувреме. Във всеки мач е с дабъл-дабъл, но от гледна точка на отношение и старание все едно сме без висок човек. Той прави едни цифри и отборът само ще губи. И след мача за Суперкупата говорих, че отборът има потенциал. Той е с най-големия потенциал, има NBA тяло и възможност да играе на най-високо ниво, но явно характерът му е невъзможен“, отбеляза опитният специалист.

Единственото позитивно нещо от този мач е по-големият брой минути на младите играчи, но това е неминуемо. Невъзможно е да се постигат успехи при развитие младите и да се противопоставят на по-опитните, когато взимат толкова минути.“

За мен предстоящата пауза от две седмици ще се отрази положително. Смятам, че ще ни бъде от полза. Цикълът, в който се намираме с два мача на седмица, не ни е удобен. Подготовката ни стартира по-късно, а мачовете дойдоха по-рано. Имаме проблеми с високите играчи, които не помнят какво трябва да направят. Съкратил съм опциите, играем доста еднообразно на базата, че имаме проблеми със запаметяването. Някои имат извинение, говоря за Бред Рийд, който дойде в последния момент. Казах им, че когато бях селекционер на националния отбор, имахме четири тренировки да се подготвим. Рийд има повече мачове, отколкото тренировки. Това е добре, но не ми помага, иначе нямаме забележка от неговото отношение.“

Крис Кийлинг и Трей Хоулел стреляха през ръка, защото бяха притиснати от изтичане на времето. Всичко започва от лошото нападение, защото след това се получават лесни точки на контраатаки, когато взимаш лоши стрелби. След това е защитата, особено при борбата. Получихме 14 точки само през първата част след борби в нападение."

Крис Минков и Виктор Гергов са болни. Първият беше готов да се съблече и да играе, но не виждах смисъл от това, просто щеше да се умори повече. По-добре да се възстанови и да тренира от понеделник. Дано да няма повече вируси, защото Кийлинг и Хоуел го изкараха, както и аз“, завърши Минчев.

Тагове: Спартак Плевен, Любомир Минчев, НБЛ - мъже