Силен Везенков, но Олимпиакос отново стъпи накриво в Евролигата

(сн. facebook.com/olympiacosbc)
25-10-2024 23:39 | BGbasket.com

Александър Везенков и Олимпиакос допуснаха втора поредна драматична загуба в Евролигата. Тимът отстъпи като гост на Байерн Мюнхен с 80:84, макар да имаше двуцифрен аванс на почивката.

Поражението бе трето за баскетболистите на Йоргос Барцокас в турнира, като и този път то дойде навън, а тимът има и две победи.

Въпреки загубата, българинът отново бе най-добър за отбора си, като завърши с 16 точки и 7 борби и 1 асистенция за 27 минути като титуляр.

Везенков стартира много силно мача, вкарвайки 8 точки само през първата четвърт, след която обаче Байерн имаше минимален аванс при 20:19. След няколко размени на водачеството в началото на втория период, Олимпиакос направи силна серия и на почивката се откъсна с 43:32.

След паузата обаче настъпи спад в играта на гръцкия гранд, като Байерн на два пъти успяваше да поведе, но преди последната част Везенков отново изведе отбора си напред – 61:59. Домакините обаче стигнаха до нов обрат в последните минути и задържаха преднината си до последно.

В основата на успеха за Байерн бе Карсън Едуардс с 30 точки, Девин Букър има 20.

След Везенков за Олимпиакос 12 точки вкара Тайлър Дорси, 10 има Моузес Райт.