Шампионите изстрадаха тежко първата си победа на Евробаскет 2015 (видео)

(сн.fiba.com)
06-09-2015 11:00

Шампионите от Франция изстрадаха тежко първата си победа на Евробаскет 2015. Пред 10,400 зрители в собствената зала в Монпелие, където се играят мачовете от група А, петлите победиха трудно Финландия с 97-87 след продължение. Така финланците показаха на всички, че не са никак за подценяване и дадоха заявка за оспорвани мачове.

Франците започна добре двубоя като още в началото поведе в резултата. Уилсън обаче, държеше близо скандинавците. Серия от 7-0 в началото на втория период даде по-голям аванс шампионите. След почивката финландците започнаха по-добре като се бореха здраво със зъби и нокти и бързо стопиха пасива си до 3 точки. Франция отново взе аванс след две технически на съперника, но три минути преди края финландците изравниха за 76-76. Така след тройка в последните секунди на Сасун Салин двубоят отиде в продължение, след като Паркър не успя да реши двубоя в последната атака. В него обаче той и Никола Батум отказаха противника си със серия 7-0, за да си осигурят крайния успех.

Звездата на тима Тони Паркър бе най-резултатен с 23 точки за успеха на Франция, а по 16 отбелязаха Никола Батум и Нандо дьо Коло.

В дебюта си за Финландия Джамар Уилсън отбеляза 21 точки, а 15 записа Петери Копенен.