Хърватия удари Словения, но е на път да загуби една от звездите си (видео)

(сн.fiba.com)
06-09-2015 12:01

Пред близо 12,000 зрители Хърватия започна с успех домакинското си участие на Евробаскет 2015. В Загреб, където се играят мачовете от група С, те победиха съседите си от Словения със 80-73 след оспорвана битка. Въпреки успеха Хърватия е на път да загуби една от звездите си – Боян Богданович, който е със сътресение, след като удари главата си на пода и напусна играта в средата на третата част. Състезателят на Бруклин Нетс със сигурност ще пропусне днешния двубоя с Гърция.

Словения започна по-силно и поддържаше аванс в двубоя до средата на втората част, когато домакините обърнаха. Така те постепенно вдигнаха преднина, която достигна дори 13 точки. Словения успя да намали само веднъж до 5 точки при 67-62, а Марио Хезоня взе нещата в свои ръце и не позволи на своя тим да загуби срещата. Така до края хърватите не позволиха разликата да падне под 7 точки, за да спечелят двубоя.

Крунослав Симон бе най-резултатен за успеха на Хърватия с 20 точки, а 17 отбеляза Лука Жорич. Марио Хезоня се отчете с 13 и 6 борби.

За Словения нд вички бе Зоран Драгич с 14, а 11 и 6 борби записа Яка Блажич.