Белица носи втора драматична победа на Сърбия

06-09-2015 18:05

Неманя Белица изигра втори пореден страхотен мач, а Сърбия ликува с нова победа на Евробаскет 2015. Световните вицешампиони победиха изключително драматично Германия с 68-66 след изключително напрегнат двубой, белязан от доста обрати. Силна изява в последните секунди за Белица обаче, донесе втори успех на плавите. За Германия това е първо поражение, след като вчера победиха Исландия.

През първото полувреме двата отбора си размениха на няколко пъти водачеството, но Германия имаше леко предимство след много силна игра на Денис Шрьодер. След подновяване не играта немците задържа аванс, но разликата се запази малка.  Сърбите обърнаха едва 2 минути преди края на третата част за 48-47 след тройка. В последната част Сърбия отново си върна аванс. 3.44 преди края, след кош на Тибор Плайс, немците отново върнаха водачеството си, а Новицки не позволи на плавите да отбележат дълго време. Тройка на Зоран Ерцег обаче отново върна в играта Сърбия за равенство при 62-62. Плавите малко вдигнаха преднина, но след това Шафарцик наниза тройка, с която отново изравни. При 3 секунди до края и топка за Сърбия, Теодосич подаде топката към Белица, който се нагърби с пробив и отново се превърна с герой след като вкара. В последната атака тимът на Новицки не успя да направи нов обрат и загуби двубоя, въпреки, че се бореше с всички сили до край.

Белица бе най-резултатен за успеха с 12 точки. За Германия много силен мач направиха Дирк Новицки и Тибор Плайс, които реализираха по 15 точки, а по 11 добавиха Денис Шрьодер и Хайко Шафарцик.