Русия вече с две поражения, след като изпусна и Полша

06-09-2015 18:34

Полша вече празнува втора победа на Евробаскет 2015. В оспорван мач в Монпоелие те се наложиха над Русия с 82-79 след като изиграха по-силно второ полувреме. Руснаците водеха почти през цялото първото полувреме, но във второто допуснаха спад. Въпреки това, те се бореха до последно и имаха шанс да изравнят в последните секунди, но изпуснаха своя шанс. Така те вече имат две загуби в група А, след като вчера отстъпиха и на Израел. Поляците пък спечелиха драматично вчера над Босна и Херцеговина.

Мачът започна много оспорвано, а следп ървата част Русия бе с 4 точки аванс. В средата на втората част обаче, след тройка на Адам Вачински, Поша успя да обърне. Така след 20 минути те бяха с аванс от 2 точки при 42-40. През цялото второ полувреме те запазиха лидерство на терена, макар и с малка разлика. Тройка на Дмитри Хростов 7 секунди преди края стопи пасива на Русия на 4 точки, а после и до 2 след два успешни фаула при 79-81. Последва обаче таймаут за Полша и след него Вачинки бе фаулиран и отбеляза само единия за 79-82. Така руснаците имаха шанс да доведат мача до продължение, но изпуснаха тройка в последната атака, с което загубиха срещата.

За Полша над всички бе Адам Вачински, който реализира 23 точки за победата, а след него с 18 и 6 борби завърши Марчин Гортат.

Андрей Зубков направи страхотен мач за Русия с 21 точки и 7 борби, но те не стигнаха за успех.