Литва не позволи на Латвия да вкара повече от 50

(fiba.com)
07-09-2015 00:02

Пред пълната зала в Рига Литва постигна втора победа на Евробаскет 2015. В мач от група D те победиха домакините от Латвия с 68-49 ,след страхотна игра в защита през второ полувреме. По-рано в друга среща от тази група Белгия записа първи успех като победи Естония с убедителното 84-55.

Латвия започна по-силно двубоя и след първата част бе напред с 6 точки при 19-13. През втората обаче, литовците ги настигнаха и след няколко смени на водачеството, излязоха с една аванс на полувремето. След подновяване на играта Литва затегна максимално защитата и не допусна дълго на Латвия да отбележи. Те изпуснаха шест поредни тройки, докато Йонас Мачулис наниза две и дръпна преднината на своя тим. В последната част Литва тотално наложи господството си на терена и въпреки, че латвийците даваха всичко от себе си, не успяха да ги спрат.

Йонас Валанчунас бе най-резултатен за успеха на Литва с 15 точки и 7 борби.  Йонас Мачулис се отчете с 13 точки като вкараха няколко много важни тройки, а 12 реализира Мантас Калниетис.

Нито един състезател от Латвия не завърши с двуцифрен актив. По 8 имаха Каспарс Берзинш и Роландс Фрейманис, който овладя и 9 борби.  Целият тим реализира 6/30 от тройката (30%).