Испания наниза 104 точки и срази Турция за първа победа

(сн.fiba.com)
06-09-2015 23:59

Испания записа първа победа на Евробаскет 2015. След разочароващата загуба от Сърбия в първия ден, тимът на Серджио Скариоло изглеждаше по различен начин и победи категорично Турция със 104-77Това стана след безупречната стрелба, която Ла фурия показа и заслужено стигна до успеха.  За тима от южната ни съседка пък, това бе първо порaжение, след като се наложиха драматично над Италия в първия си мач.

Испания държеше контрола в мача през цялото време и не допусна изоставане нито веднъж. Още през първото полувреме Ла фурия водеше с 16 точки при 54-38, а след подновяване на играта вдигна аванса си вече над 20. Силни минути записа звездата Пау Гасол, както и Серхио Родригес, а разликата на моменти достигна 30 точки. Така Испания стана първата страна, надминала границата от 100 точки на Евробаскет 2015.

Испанците овладяха 14 борби повече от своя съперник - 24 срещу 10 и показаха доста по-добър процент на стрелба от средно разстояние.

Пау Гасол бе над всички за Испания с 21 точки и 7 борби, а 14 реализира Серхио Родригес. Фелипе Рейес добави 12, а по 10 записаха Руди Фернандес и Фернандо Сан Еметерио.

За Турция Ерсан Илиясова бе най-резултатен с 15 точки, а по 12 отбелязаха Мелих Махмутоглу и Хюсеин Кьоксал.