Спанулис и Гърция развалиха настроението на хърватите в трилър (видео)

(fibaeurope.com)
07-09-2015 08:16

Гърция помрачи настроението на цяла Хърватия след успех със 72-70 над един от домакините на Евробаскет 2015. Шахматистите водеха дълго време в резултата, но в края Василис Спанулис каза последната дума и изведе своите до успех.

Хърватите водеха с 10 точки в мача, както и с 8 в последната част. След серия от 13-2 обаче елините дръпнаха с 5 точки при минута и 30 до края. В оставащото време те не отбелязаха, а пък Крунослав Симон пропусна да изравни със сирената.

Героят за победителите отново се казваше Василис Спанулис. Гардът завърши с 16 точки и 6 асистенции, като 9 от точките си вкара в последната четвърт. Йоргос Принтезис добави 13 точки, а с 11 и 9 борби бе Коста Куфос.

За домакините силно се представи Крунослав Симон с 18 точки и 5 борби, а Роко-Лени Укич добави 14 точки. Те играха без звездата си Боян Богданович, който удари лошо главата си в първия мач със Словения.