Галинари и Италия разплакаха Германия след трилър с продължение (видео)

(fibaeurope.com)
09-09-2015 21:14

Италия вече е в Топ 16 на Евробаскет 2015 след трета поредна победа в група В на шампионата. Адзурите отново показаха невероятно сърце, което този път накара домакина на групата Германия да замлъкне след успех с 89-82 след продължение. Немците водеха през целия мач, имаха контрол над резултата, но допуснаха изравняване секунди преди края на редовното време. След това в последната минута на продължението Италия бе по-хладнокръвна и спечели.

Адзурите са с три успеха и едно поражение, което им гарантира място в следващата фаза. От своя страна Германия ще чака чудо срещу Испания утре и ще гони победа, която би класирала тима напред. Италия пък ще срещне Сърбия в битка за първото място в групата.

С кош на Денис Шрьодер немците дръпнаха с три точки напред в последната минута. След това адзурите намалиха до една, а Шрьодер успя в само един наказателен. Така това даде шанс на Италия да изравни, а Данило Галинари отбеляза при 4 секунди до края.

В продължението отново имаше равенство, при което Дирк Новицки пропусна две стрелби. Последва размяна на по един кош, след което Галинари отново отбеляза страхотна стрелба за Италия при 40 секунди до края. В ответната атака имаше грешка на Шрьодер, а при оставащи 17 секунди Марко Белинели сложи точка на спора със супер тройка.

Данило Галинари изигра пореден невероятен двубой и завърши с 25 точки и 9 борби за успеха. Марко Белинели се отчете със 17 точки, всички след почивката, а 17 имаше и Андреа Барняни.

За домакините Денис Шрьодер игра силно с 29 точки и 7 асистенции, а Дирк Новицки имаше 14 точки и 10 борби.