Франция не позволи на Русия да запише първи успех и оглави група А

(сн.fiba.com)
10-09-2015 00:06

Един от домакините на Евробаскет 2015 Франция записа четвърта поредна победа в надпреварата и оглави класирането в група А. Шампионите победиха непримирима Русия със 74-67 след по-силно второ полувреме и по този начин продължават без загуба в турнира. Руснаците обаче показаха страхотен характер и водеха почти през целия мач. Едва в края, силите им не стигнаха да преодолеят устрема на Нандо дьо Коло и Руди Гобер. Така за тима на Евгени Пашутин това бе четвърта загуба и те остават без победа.

Утре в последния мач от груповата фаза Франция среща Израел, а Русия ще се опита да запише първа победа срещу Босна и Херцеговина.

Русия започна с добро начало като поведе със 17-8 и след първата част натрупа аванс от 6 точки. Силно включване на Нандо дьо Коло през втория период намали пасива на Франция до почивката на две точки. През второто полувреме Франция за първи път обърна, но Русия не позволи това да продължи дълго. Домакините от Франция затегнаха защитата и показаха много добра игра в нападение. Почти през цялата последна част обаче, Русия имаше аванс в двубоя, а Нандо дьо Коло и Антонов разменяха по няколко тройки. Минута преди края Франция излезе с пет точки напред. Руди Гобер довърши Русия с невероятна добавка, а авансът скочи до 7. Нападението на Русия не тръгна добре в последните атаки и те загубиха двубоя, който щеше да бъде първа победа за тях.

Нандо дьо Коло бе най-резултатен за успеха с 13 точки и с ключов принос за обрата на петлите. Тони Паркър реализира 12, но за едва 19 минути в игра, а толкова имаше и Руди Гобер, който избухна и с много мощни забивки в последните секунди. Жофре Ловерн се отчете с 11 точки и 7 борби.