Белгия обърна Украйна и продължи напред

(fibaeurope.com)
10-09-2015 18:58

Белгия се класира за осминафиналите на Евробаскет 2015 след обрат и успех със 79-71 над Украйна. Така фламандците завършват с 3 успеха и 2 поражения в група D, а в края на деня ще разберат и на кое точно място. Украинците пък са с баланс 1-4 и отпадат, като това е отстъпление спрямо последния шампионат на континента, когато бе на шесто място и игра на Световното.

В първото полувреме украинците успяха да се откъснат с 14 точки, но след паузата нещата се промениха. Всъщност още до почивката Белгия успя да се върне на само 4 точки, а след това бяха съвсем различни след три тройки в първите три минути на последната четвърт дръпнаха с 14 точки. До края белгийците удържаха съперника и триумфираха.

Пиер-Антоан Жийе завърши с 15 точки за победителите, а 14 имаше Сам Ван Росом.

За украинците с дабъл дабъл от 20 точки и 11 борби приключи Кирило Фесенко, а 10 вкара Олександър Липовий.