Латвия ликува след обрат срещу Естония (видео)

10-09-2015 20:52

Пред препълнената Арена Рига Латвия показа невероятно сърце и продължава борбата си на Евробаскет 2015. В последен мач от група D един от домакините на турнира удари Естония със 75-64 след невероятен обрат през второто полувреме. Така Латвия взе последен билет за Топ 16 на втори пореден шампионат и завърши първа фаза с актив от 3 победи и 2 загуби. Тимът ще разбере мястото си в групата по-късно след двубоя между Чехия и Литва, както и съперника си на осминафинал.

Евробаскет 2015 за Естония пък приключи с актив от 1 победа и 4 поражения, а вижте КАК тимът се класира за шампионата през 2013 година за сметка на България.

Гостите започнаха ударно и още в първия период направиха двуцифрена прднина при 27-12. До почивката домакините намалиха малко пасива си до 10 при 33-44. След подновяване на играта латвийците се събудиха пред препълнената Арена Рига и обърнаха нещата в своя полза на терена. Те започнаха страхотна защита и след ударна серия от 22-5 обърнаха в резултата след третата част при 55-49. В последната латвийците дори направиха двуцифрен аванс, но балтийците се държаха близо. В края домакините наложиха тотален контрол на терена и след серия 9-0 спечелиха двубоя.

Най-полезни за победата на Латвия бяха Кристапс Яниченокс, който реализира 21 точки и овладя 5 борби. Янис Тима завърши с 15 и 6 борби, а Роландс Фрейманис се отчете 11 и 5 борби.

За Естония най-резултатен бе Грегор Арбер с 16 точки и 6 борби, а 12 отбеляза Янар Талц. Йосеп Томе завърши с 10 точки, но бе в игра едва 7 минути.