Франция срази Израел и остана непобедена

(сн.fiba.com)
11-09-2015 00:12

Шампионът Франция записа пета поредна победа и спечели група А на Евробаскет 2015. Тимът на Венсан Коле се наложи убедително над Израел с 86-61 ,след като водеше убедително през целия двубой и продължава без загуба към осминафиналите на турнира.Израелците също се класират по-напред, но заемат втора позиция с актив 3-2. След тях са Полша и Финландия.

Гал Мекел, Омри Каспи и Лиор Елияху не взеха участие в срещата.

Франция започна по-силно двубоя и още отначалото поведе убедително с 22-10 след първата част. "Петлите" доминираха изцяло под коша и не позволяваха на съперника дълго да отбележи. През втория период французите отново показаха по-стабилна игра, но до почивката Израел намали малко пасива си при 27-38. През второто полувреме изралците за кратко намалиха до 7 точки, но след това домакините отново вдигнаха сериозно водачеството си и до края удържаха победата.

Руди Гобер бе над всички за успеха с дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби. Жофре Ловерн реализира 14, Еван Фурние имаше 12 точки, а 10 и 5 борби остави на сметката си Микаел Жьолабал.

За Израел най-резултатен беше Равив Лимонад с 13 точки, а по 11 добавиха Шон Доусън и Борис Ротбарт.